english The Northern Lights in Iceland | italiano Aurora boreale in Islanda | Français Les aurores boréales en Islande
espanol Las Luces del Norte en Islandia | deutsch Nordlicht in Island | polski Zorza polarna w Islandii

Zorza polarna jest jednym z największych przyciąga do odwiedzenia Islandii

Zorza polarna jest jednym z największych przyciąga do odwiedzenia Islandii, jednak są one również jednym z najbardziej nieuchwytnych i nieprzewidzianych atrakcji tego kraju. Chociaż fajnie by było łatwo określić, jak ich zobaczyć, istnieje wiele zmiennych, które trzeba wziąć pod uwagę, aby je wyświetlić: sezon, pogoda, długość pobytu, lokalizacja i szczęście. Oczywiście, istnieje wiele fantastycznych rzeczy do zrobienia w Islandii, a to zawsze lepiej myśleć o zobaczeniu zorzy polarnej jako dodatkowy bonus. Tak więc, na przykład, zaplanuj swoją podróż z unikalnym doświadczeniem, jak bańka Aurory wrócisz szczęśliwy, nawet jeśli nie widzieli żadnego tańca zorzy polarnej. Mam nadzieję, że ten artykuł odpowie na wszystkie twoje pytania o najlepszy czas, aby zobaczyć zorzę polarną w Islandii!

Co To Jest Zorza Polarna?

Po pierwsze, trochę tła na nich. Zorza polarna jest wynikiem kolizji elektrycznie naładowanych cząstek Słońca z w stanie gazowym cząstek w atmosferze Ziemi, powodując jasne, kolorowe, tańczące światła. Są one widoczne w magnetycznych polarnych na obszarach Północnej i południowej półkuli (są one znane jako Aurora australis na południu), i mogą różnić się w kolorze od białego, zielonego, różowego i fioletowego.

Według danych centrum Zorzy Polarnej w Kanadzie, badania naukowe wykazały, że północne i południowe zorze często występują jednocześnie z lustrzanymi obrazami. To, oczywiście, oznacza, że zorze często zdarzają się, nawet jeśli nie są one widoczne nas na ziemi. Na półkuli północnej światła najlepiej widoczne z Islandii, Grenlandii, Norwegii północnej, na Syberii, kanadyjskich terytoriów i Alaski. Dzięki szerokości kontynentu północnoamerykańskiego w stosunku do magnetycznego bieguna, światła były widoczne tak daleko na południe, jak Nowy Orlean! Ale to są rzadkie i niesamowite zjawisko. Tutaj, w Islandii, Zorza polarna, na pewno jest corocznym i regularne, choć nadal jest dość nieprzewidywalny.

Zorza polarna w Islandii

Najlepszy Czas, Aby Zobaczyć Zorzę Polarną W Islandii

Gwarantowana ciemność pierwszy ważny czynnik. Najlepszy sezon, aby zobaczyć zorzę polarną w Islandii od września do połowy kwietnia – to miesiące, gdzie jest pełne ciemne noce. Niektóre źródła zalecają od listopada do stycznia, tak jak to najciemniejsze miesiące z maksymalnie długim oknem, aby zobaczyć światło, jednak źródła te często nie biorą pod uwagę, że w tych miesiącach może być najgorsza pogoda z dużą ilością deszczu i śniegu. To nie jest niespotykane, aby ujrzeć światło dzienne już w połowie sierpnia, po ostatecznym ślady północy słońce latem odeszli.

Drugim pod względem ważności czynnikiem jest długość pobytu w Islandii. Aby uzyskać jak najlepsze szanse zobaczyć światło, zaleca się co najmniej na siedem dni w kraju. Zorza polarna, jak zwykle bardzo aktywnie w ciągu dwóch-trzech dni, a następnie nisko w ciągu czterech-pięciu dni w bieżących cyklach. Oczywiście, nie wszyscy mogą wybrać się na długie wycieczki tu i Islandia jest znanym miejscem postoju w drodze, ale jeśli zorza polarna znajduje się na liście wiadra, zalecamy upewnić się, że można zrobić dobrą długą podróż tutaj. Biorąc pod uwagę, że czynniki, aby je wyświetlić muszą być uzgodnione, im więcej czasu spędzasz w kraju, tym większe szanse je zobaczyć.

Następnym ważnym czynnikiem jest pogoda. Ponieważ Islandia jest małym Sojuszu wyspą, jest podatne na brutalne i szybko zmieniającej się pogodzie. Stary banał "Jeśli nie podoba ci się pogoda, poczekaj pięć minut" nie może być prawdziwsze od tego kraju. Aby zobaczyć zorzę polarną, niebo musi być bardzo jasne. To często pokrywa się z niektórymi z naszych najbardziej zimnych nocy, tak jak jasna ciemna pogoda w Islandii zazwyczaj oznacza temperaturę poniżej zera. W ciepłe noce zazwyczaj wypadają opady deszczu lub, co najmniej, trochę chmur.

Regularne sprawdzanie prognozy pogody w dni poprzedzających podróży na Islandię, daje wyobrażenie o Swoich szansach zobaczyć światła. Usługi, takie jak prognoza Aurora od meteorologicznego biura Islandii i strona prognozowania Aurora, bardzo przydatne do zabezpieczenia swoich zakładów. Szukać białe części na prognozowanego mapie, które wskazują na jasność nieba, a następnie porównać, czy niskie, umiarkowane lub wysokie prognozy w tych regionach. Bardzo ważne jest, aby regularnie sprawdzać warunki, zwłaszcza jeśli osoba napęd.

Jak głosi stare powiedzenie, lokalizacja, lokalizacja, lokalizacja! Od czasu do czasu zorza polarna będzie zaskakiwać stolicy, i są one tak silne, że światła miasta nie mają znaczenia, ale przez większość czasu lepiej uciec od wszystkich ulicznych latarni i samochodów. Biorąc wizyty ze stolicy i na wsi jeszcze bardziej zwiększa swoje szanse je złapać. Istnieje wiele dużych małych miast do odwiedzenia w całym kraju z pięknymi celem wycieczek, ponieważ hotelami i gościach domów, zaledwie kilka kroków od czystej nie zmodernizowanej natury, gdzie nie ma zanieczyszczenia świetlnego.

Nasze ulubione wiejskie hotele trzy. Po pierwsze, jest to 5-milionowy hotel na Złotym kółku, nie koniecznie dlatego, że znajduje się na popularnym kole, obok driskill, ale bardziej dlatego, że tam staje się tak bardzo ciemno. W jednym z komentarzy na Tripadvisor klient napisał "" wyszedłem z hotelu, zaledwie kilka metrów, i było po prostu ciemno. Jest tak ciemno, że nie mogłam się odnaleźć."Być w całkowitej ciemności-to jest po prostu ciekawe doświadczenie. Inne dwa wielkie możliwości-hotel Borealis (zaledwie godzinę jazdy od Reykjaviku - jest bardzo spokojny i relaksujący).

Niektóre miasta, na wsi, aby wziąć pod uwagę (trzeba wypożyczyć samochód, to i może jeździć na oblodzonych drogach) są kolektor i port na południu, Seyðisfjörður na wschodzie, Dalvik, Akureyri i Grímsey na północy, Ísafjörður w westfjords i Stykkishólmur na Zachodzie.

Zorza polarna wakacje Islandia

Zwiedzanie z przewodnikiem vs samodzielna jazda

Jedno wielkie pytanie, które wiele osób ma, czy iść na wycieczki lub samodzielnie jeździć, aby znaleźć światło. Obie te opcje mają swoje plusy i minusy, i niektórzy ludzie w końcu sprawia, że połączenie obu. Zaletą wycieczek w tym, że ich prowadzą doświadczeni przewodnicy i kierowcy, którzy uważnie obserwują prognozy i dobrze znają warunki drogowe i ukształtowanie terenu. Oczywiście, wycieczki mogą stworzyć pewne ograniczenia dla niektórych turystów i mogą ulec zmianie w zależności od nieprzewidywalnych warunków.

Osoba napęd może być naprawdę dobrym rozwiązaniem, ale tylko wtedy, gdy kierowca(y) jest zaznajomiony z trudnymi zimowymi drogami. Nasze drogi mogą być oblodzone i ośnieżony już we wrześniu, dlatego bardzo ważne jest, aby kierowcy byli doświadczonymi i wygodne w każdych warunkach pogodowych. Również bardzo ważne jest, aby przestrzegać przepisów ruchu drogowego i zasad bezpieczeństwa dane firmy wynajmu i islandzkiej Stowarzyszeniem poszukiwania i ratownictwa. Pod warunkiem, że jest to wygodne, tworzenie własnej trasy jazdy, aby dopaść światła, może być bardzo bogatym i przydatne przygodą dla swoich osobistych wspomnień. U ciebie będzie o wiele więcej swobody, aby ruszyć w drogę przez kaprys, jeśli zobaczysz, że warunki pogodowe są dobre, blisko ciebie i wziąć na siebie wszystkie atrakcje i zwiedzanie, które chcesz na swój wolny czas. Oczywiście, musisz być gotowy zrobić o wiele więcej badań na własną rękę i być sumienny, aby uważnie śledzić niebem.

Polowanie na światła, będąc przewodnikiem lub samodzielną jazdą, wielka, ale w ostatnim czasie firma oglądanie wielorybów w Reykjaviku zaczynają oferować polowanie na zorzę polarną w łodzi. Korzyści w tym, że nie trzeba jeździć poza Reykjaviku, można po prostu zejść do portu i dostać się na statek. Następnie wyjdą poza zanieczyszczenia świetlnego. Polecamy northern lights tour z Reykjaviku marynarzy.

Jeśli planujesz spędzić tutaj znaczny okres czasu, połączenie zarówno wycieczki, jak i do samodzielnej jazdy może być naprawdę świetnym rozwiązaniem. Można trzymać więcej niż proste trasy samodzielnie, ponieważ sam jeździsz i masz taką wolność zwiedzać w swoim tempie, ale można też zafundować sobie zabawne przygody, którym przewodzi ekspertem-przewodnikiem. Istnieje wiele informacji turystycznej, które idą w zupełnie wspaniałe miejsca, aby polować na światła, jak krystaliczne laguna Jökulsárlón lub jazda na skuterach śnieżnych na lodowiec. Ostatnio spać w widoku przez bańki, widząc taniec Aurory dla was stał się popularny. Można nawet słuchać Sigur Ros w ich podwodnych głośników! Co to jest wielki z tego typu wycieczki jest to, że wrócisz szczęśliwy i zrelaksowany, nawet jeśli nie widzisz Aurora w nocy. Teraz to jest naprawdę coś ćwierkać!

Kolejną ważną rzeczą do rozważenia, kiedy przychodzi, aby zobaczyć światło przynosi odpowiedni strój. Pamiętaj: to będzie zima! Klucz do nosić ciepło w Islandii serii warstw odzieży z włókien naturalnych-długiej bielizny, skarpety bawełniane i wełniane, koszule formy odpowiednich spodni, pokryci białym wiatr-i-wodoodpornym outerwear. Jeśli planujesz przeprowadzić jakieś ilość czasu na świeżym powietrzu, to będzie mieć kluczowe znaczenie dla utrzymania ciebie nagrzewa się wewnątrz i na zewnątrz. I nie zapomnij dobrą kapelusz, szalik i para rękawiczek! Jeśli zapomnisz czegoś, nie martw się. Strona główna Reykjaviku ulicy handlowej Laugavegur istnieje wiele dużych sklepów można kupić odzież wierzchnia.